Search
Close this search box.

Játékos német vetélkedő

Játékos német vetélkedő volt iskolánkban április 11-én délután. Az 5. és 6. osztályosoknak szóló verseny során 11 izgalmas feladványt kellett megoldaniuk az állatnevek mögé bújtatott 3 fős csapatoknak. A Csanki Éva tanárnő által összeállított kreatív fejtörők nemcsak a szókincset és a nyelvtani ismereteket aktivizálták, de a feladványoknak köszönhetően rímet is faragtak és dalszöveget is fejtettek a résztvevők. A szókirakó, a dominó és a rejtjelezett húsvéti jókívánság biztosította a jó hangulatú csapatversenyt, mely végén a következő tanulók állhattak a dobogóra:

Az 5. osztályosok közül első lett: Asztalos Zsóka, Szabados Zsuzsanna, Hegyesi Horka,

második helyezést ért el: Dudás Katalin, Alliquander Zsigmond, Tomcsányi Tamás

és a harmadik helyen végzett: Bakai Szonja, Horváth Elinor, Takács Lilla.

A 6. osztályosoknál első helyezést ért el Mihók Fruzsina, Nagy Benedek Marcell, Nikzad Aiden, második lett Mathauser Lili, Kormos Lola, Weigl Gergő és a harmadik helyen végzett Wilk Maja, Galambos Luca, Sallai Lea, Boda Sven Wendel.

Gratulálunk mindenkinek!

Egyéb híreink

2023-2024.

Kassai Kárpáti Kupa

A kassai sportiskola meghívására Kassán jártunk és a Kárpátia Kupa vízilabda tornán vettünk részt két csapattal. Csik 2. csapatunk megnyerte a tornát, Csik 1. csapatunk

2023-2024.

Siker az Országos Mezei Futás Diáolimpián

Iskolánk tanulói jól szerepeltek az Országos Mezei futó Diákolimpián: III.korcsoportos leány – egyéni: Kovács-Leszkay Zoé (6.c) 5.hely Leány csapat: 3.hely Csapat tagjai: Kertai Gréta (6.c),