Search
Close this search box.
Hagyományainkhoz híven az idei tanévben is március 30-31-én emlékeztünk iskolánk névadójára, Dr. Csik Ferencre.
A Csik-napok első napján tagozatonként más-más program várt a diákokra. Az alsó tagozat osztályai egy akadályversenyen vettek részt a Margit-szigeten. A felső tagozatosok és a gimnazisták pedig érdekes előadásokon vehettek részt és neves emberekkel találkozhattak.
Vendégeink voltak:
Beck Mónika szívnagykövet, kommunikációs szakember
Faragó Tamás olimpiai bajnok vízilabdázó, edző
Georg Spöttle biztonsági szakértő
Glaser Katalin animációs filmrendező, illusztrátor, képzőművész
dr. Hajdú László szívsebész
Iváncsics Zsolt a „magyar Forrest Gump”-nak elkeresztelt sportember, jótékonysági sportoló
Királyhidi Panna iskolánk volt diákja a nagy átverésekről mesélt a reklámok kapcsán
Kökény Roland olimpiai, világ-és Európa-bajnok kajakozó
dr. Neszmélyi Emil hegymászó
Szabó Gábor a biztonságos internetezésről beszélgetett diákjainkkal
Szellő István újságíró, televíziós műsorvezető
Vincze Szabolcs a Nemzeti Sport újságírója
Udvardy Krisztina és Stancz Alexandra az Eudiák iskolaszövetkezet képviselői – pályaválasztási tanácsadás, diákmunka
Zsivoczky Attila világbajnoki bronz- és Európa-bajnoki ezüstérmes, olimpikon tízpróbázó
Zsivoczky-Farkas Györgyi olimpikon hétpróbázó
valamint a Magyar Vöröskereszt munkatársai.
Ugyanezen a napon egy újabb olimpiai teremmel is gazdagabbak lettünk.
Hagyományainkhoz híven a tantermeinket az Újkori nyári olimpiák helyszíneiről neveztük el. Európa, Észak –Amerika, Ázsia és Ausztrália után először rendeztek olimpiát a dél-amerikai kontinensen. A 31. nyári olimpia a brazíliai Rio de Janeiro volt. Így az U33-as rajztermünk a Riói olimpia emlékét őrzi mostantól.
A teremavató után felső tagozatos tanulóink egy ünnepi megemlékezésen vettek részt, melynek keretében Lehmann László és Makovecz Éva a kimagasló tanulmányi eredmények és sportteljesítmény jutalmaként átadta az idei Csik okleveleket.
2017. március 31-én a Marczibányi Téri Művelődési Központban megrendezett emlékünnepségünkön tiszteletét tette Sárfalvi Péter, a nemzeti utánpótlás nevelésért és sportkapcsolatokért felelős államtitkár, Szekeres Pál miniszteri biztos, dr. Jakabházyné Mező Mária, a Magyar Olimpiai Akadémia tiszteletbeli főtitkára, Riczkó Andrea II. Kerületi Önkormányzat képviselője, Hajnissné Anda Éva, a Közép-Budai Tankerületi Központ igazgatója, Kovács Eszter a Főpolgármesteri Hivatal sportosztályának munkatársa, az olimpiai bajnokok közül Nagy Tímea párbajtőrvívó, dr. Szívós István vízilabdázó, és Martinek János öttusázó. Csik Ferenc unokája, Csik Katalin is vendégünk volt, valamint a Várpalotai Olimpiai Barátok Körének képviselője.
Az ünnepi műsorban egy kicsit formabontóan idén nem a múltat idéztük fel, hanem a jövőbe tekintettünk. A színdarabban egy 2023-ban játszódó iskolánk diákjainak szervezett öregdiák találkozó részesei lehettünk. Egy vetélkedő kapcsán ezen az események felelevenedtek iskolánk eseményei, és egy vetélkedő kapcsán felidéztük Csik Ferenc életét és munkásságát is. A műsor részeként színpadra szólítottuk fiatal meghívott vendégeinket, akik ismertté váltak tehetségük, kitartó munkájuk által. És, hogy milyen módon is kötődtek ők Csik Ferenchez? Az iskolánk tanulói voltak. Füredi András, Göbölyös Gábor, Kormos Villő és Magyar Márton beszélgetett igazgatónőkkel és osztotta meg gondolatait diákjainkkal, pedagógusainkkal és többi vendégünkkel.
A műsor zárásaként Sárfalvi Péter a nemzeti utánpótlás nevelésért és sportkapcsolatokért felelős államtitkár és Makovecz Éva igazgatónő a kimagasló tanulmányi eredmények és sportteljesítmény jutalmaként átnyújtotta az idei Csik okleveleket, illetve a Csik-díjat tanulóinknak. Csik-díjban részesült: Hnatyszyn Vanda 8.a osztályos tanulónk, Nyíri Balázs a 8.c osztályból és Papp Tamás gimnazista végzős diákunk a 12.B osztályból.
Hagyomány ilyenkor az is, hogy Csik-díjban részesül a nevelőtestületünk szavazatai alapján két azon kolléga, aki kiemelkedő munkájával sokat tett és tesz a gyerekekért, közösségünkért és iskolánkért. Az idei évben Giday Beatrix és Hőnig Anikó tanárnők kapták ezen kitüntetést.

Egyéb híreink

sport
2023-2024.

Júniusi sporteredmények

Sportoló tanulóink június hónapban is sok hazai és nemzetközi versenyen indultak, szerepeltek eredményesen. Az erről szóló összefoglaló ide kattintva érhető el.

2023-2024.

Ballagás

Elballagtak 8. évfolyamos diákjaink.

Sütik

A weboldalon a felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket (Cookie-kat) használunk.