Olimpia Napja

„Mintegy 40 olimpikon, számos bajnok és több száz iskolás részvételével szervezett egész napos szabadidősport-rendezvényt a Magyar Olimpiai Bizottság június 23-án a Városligetben, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság megalapításának évfordulója alkalmából. A program célja a sport, az olimpiai mozgalom és a rendszeres testmozgás népszerűsítése volt.
A Csik Ferenc Általános Iskolából 44 diák és 8 kísérő vett részt az eseményen. A diákok találkozhattak többek között Gyurta Dániellel, Dr. Baji Balázzsal, Martinek Jánossal, Fábián Lászlóval, Mizsér Attilával, Szabó Gabriellával, Kovács „Kokó” Istvánnal, Szilágyi Áronnal és Gulyás Michellel.
A program a Hősök terén kezdődött, ahol a résztvevők eseménypólót kaptak, majd más iskolai csoportokkal közösen kihúzták az „Olympic Day” feliratú zászlót. Az ünnepélyes megnyitón részt vett Gyulay Zsolt, a MOB elnöke, valamint Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár is.
Ezt követően az iskolás csoportok különféle sport- és szabadidős programokon vehettek részt: közös bemelegítésen, 2025 méteres futáson, olimpikonokkal játszott labdarúgó-mérkőzéseken, strandröplabdán, valamint kerekasztal-beszélgetéseken a színpadon, ahol olimpiai bajnokok és sportszakemberek osztották meg tapasztalataikat.
A diákok az OVEP (Olimpiai Értékek Oktatási és Nevelési Program) állomásain szellemi és fizikai vetélkedőkön próbálhatták ki tudásukat. Az egyes állomásokon olimpikonok várták őket elméleti és gyakorlati feladatokkal, a legügyesebbek pedig értékes ajándékokat kaptak jutalmul.” (Jakab Ágnes, szabadidő-szervező)

Egyéb híreink

2025/26-os tanév

Balatonfenyvesen kirándult az 5.c osztály

Az 5.c kirándulásáról az összefoglalót Gyetván Krisztina, osztályfőnök készítette: Az 5.c osztály a „Sportolj egy életen át!” pályázat keretében, – a tanév során számos sportos

2025/26-os tanév

Elismerést kaptak a média tagozatos diákjaink

Elismerést kaptak a média tagozatos diákjaink a kiemelkedő munkájukért. Az összefoglalót Vincze Judit, főigazgató-helyettes készítette: Iskolánk immár 14 éve ápol gyümölcsöző és eredményes együttműködést a

2025/26-os tanév

Részvétel a játszótér avató ünnepségen

A játszótér avató ünnepségről az összefoglalót Császár Katalin tanító készített: Meghitt, vidám hangulatú ünnepséget tartottak a Süsü játszótéren Csukás István 90. születésnapja és Süsü, a

Sütik

A weboldalon a felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket (Cookie-kat) használunk.