Európai Sporthét

Mint minden évben, idén is megrendezésre kerül az EWoS (European Week of Sport), azaz az Európai Sporthét, szeptember 23-30. között. Egy teljes hét, amikor Európa-szerte – és azon túl is – a sportot és a testmozgást ünnepeljük. Így iskolánkban sportágválasztó programot rendeztünk alsós, felsős és gimnáziumba járó diákok számára. Az idei évben  a 2024-es párizsi olimpiai és paralimpiai játékok értékein volt a fókusz.

Erre a programra 2024. szeptember 27-én került sor, amit az iskola tornatermeiben és az udvaron tartottunk.

Részvevő diákok különböző sportágakkal ismerkedhettek meg, melyeken iskolánk válogatott sportolói, gimnáziumba járó diákok segítették az alsóbb évfolyamra járó gyerekeket.

Judosaink bemelegítőt, és egy kis bemutatót tartottak a diákoknak, ezzel egyidőben a többi osztály kipróbálhatta magát egy különleges atlétikai akadálypályán, lehetet laser fegyverrel lőni, vívni, célba dobni, pingpongozni, tollaslabdázni, illetve egy kooperációs ernyővel csapatépítő játékokat is játszhattak a gyerekek.

A diákok külön beosztás alapján, próbálhatták ki magunka, tudásukat az állomásokon.

Köszönjük a Magyar Öttusa Szövetség (MÖSZ) és a Trion Sport Egyesület öttusázóinak a közreműködését, és a testnevelőtanárok segítségét.

 

Köszönjük az Önkormányzat KKSEB támogatását!

 

 

 

Budapest, 2024. október 1.                                                  Jakab Ágnes (Szabadidő szervező)

Egyéb híreink

2025/26-os tanév

Siker az Országos Atlétikai Diákolimpián

Emmanuel Sophia, iskolánk 10.B osztályos atletizáló tanulója az Országos Atlétikai Diákolimpián, V.korcsoport egyéniben 200 méteren 1. helyezett lett, 23.88 idővel, ezzel U18-as Nemzeti Magyar rekordot

büfé pályázat
2025/26-os tanév

Pályázat iskolai büfé üzemeltetésére

A Közép-Budai Tankerületi Központ pályázatot ír ki a Csik Ferenc Általános Iskola és Gimnázium büféjének üzemeltetésére. A pályázat kiírása ide kattintva olvasható. A pályázati adatlap ide

2025/26-os tanév

Tankerült Kiváló Diákja és Pedagógusa díjátadó

A Tankerült Kiváló Diákja és Pedagógusa díjátadóról az összefoglalót Vincze Judit, főigazgató-helyettes készítette: A Közép-Budai Tankerületi Központ minden tanévben elismeri azon diákok és pedagógusok munkáját,

Sütik

A weboldalon a felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket (Cookie-kat) használunk.