Search
Close this search box.
Iskolánk 2024. június 18-án, kedden ÖKO napot szervezett a felső évfolyamok diákjai számára. A program célja a fenntarthatóság fontosságának bemutatása volt, különös tekintettel a növények és fák mindennapi szerepére, a Föld megóvására, a hulladékkezelésre és az újrahasznosításra. Minden osztály az iskolánál gyülekezett, majd különböző helyszínekre látogattak el a nap folyamán.
Az 5. és 6. évfolyam diákjai túrázni mentek a Budai hegyekbe, ahol közvetlenül ismerkedtek a természettel és annak értékeivel. A túra során a diákok megfigyelhették a helyi növény- és állatvilágot, és megismerkedhettek a környezetvédelem alapvető fontosságával. A 6. a és b osztály egyszerre teljesítette a tanösvényt. 16 tanuló vett részt a programon. A szikláról nagyon szép kilátás tárult eléjük.
A 7.a és 7.b osztályok a Keleti pályaudvaron tartott fenntartható utazás előadásán vettek részt. Az interaktív és játékos program során a diákok megismerték a vasúti utazás előnyeit, valamint a MÁV szerepét a környezetbarát közlekedésben.
A 7.c osztály diákjai először a fenntarthatóságról és globális problémákról beszélgettek a mezőgazdasággal kapcsolatban. Ezt követően két csoportra osztva folytatták a programot: az egyik csoport a magaságyás és fűszerspirál bemutatásán vett részt, ahol a növények megismerése mellett a fenntartható gazdálkodás alapelveit is elsajátíthatták. A másik csoport az arborétumban található biokertben ismerkedett számos növénnyel, talajtakarással és a gyomnövények szerepével.
A 8.a és 8.c osztályok a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Élelmiszer-tudományi és Technológiai Intézetének interaktív előadásán vettek részt, amely a gyümölcs- és zöldségfeldolgozás technológiájáról szólt. Az előadás során a diákok bepillantást nyerhettek az élelmiszerfeldolgozás különböző aspektusaiba és technológiai újításaiba. az előadásuk még kitért az élelmiszercsomagolási innovációkra is.
A 8.b osztály egy másik fenntarthatósági előadáson vett részt, melynek címe „Ezerszínű kincs – Élelmiszerhulladékok kutatói szemmel” volt. Az előadás során a diákok választ kaptak arra, miért tekinthető kincsnek az élelmiszerhulladék, és hogyan lehet azt kutatói szemmel értékelni. A program során bemutatták a bio-műanyagok világát, valamint más hulladékhasznosítási területeket, mint a bioenergetika és alga-technológia.
Az ÖKO nap összességében rendkívül sikeres volt, a diákok sok új ismerettel gazdagodtak a fenntarthatóság és környezetvédelem területén. A programot Jakab Ágnes szabadidő-szervező irányította és szervezte.

Egyéb híreink

2023-2024.

Ballagás

Elballagtak 8. évfolyamos diákjaink.

2023-2024.

Látogatás a MOA Székházban

2024. június 17-én, iskolánk 11.B, 10.B és 9.B osztàlya, a MOA székhàzàban vett részt egy nagyon érdekes előadáson a Párizsban rendezendő olimpiával kapcsolatban. Köszönjük a

Sütik

A weboldalon a felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket (Cookie-kat) használunk.