Search
Close this search box.
„DÖK napot tartottunk, 2024. június 17. hétfőn a Margitszigeten, a felső évfolyamra járó diákoknak és a 9.C osztálynak. A lebonyolításban a 10.A, 11.A osztály és a DÖK tagokok segítettek.
A program témája a „Az Olimpia jegyében, avagy készüljünk Párizsra!” volt.
Minden osztály a Margitszigeten találkozott, az előzőleg kijelölt állomásokon töltötték a program első felét, ahol az Olimpiai Értékek Oktatási és Nevelési Programjához tartozó feladatokat oldottak meg.
A célunk az volt, hogy a tanulók a párizsi olimpiával kapcsolatos ismereteket szerezzenek. Különböző Olimpiai Nevelési témák voltak, többek között a Fair play, az egymás iránti tisztelet, a kiválóságra törekvés, a harmonikus test, szellem és lélek, és az erőfeszítés öröme.
A diákok aláírtak egy zászlót, amit előzőleg feliratoztuk a CSIK logóval. Ezt a zászlót szeretnénk egy Olimpián induló volt diákunkkal eljuttatni az Olimpiára hogy így is szurkolhassunk együtt a magyaroknak.
A feladatok elvégzése után 10.30-kor találkoztuk az osztályokkal a margitszigeti nagyréten, ahol egy „human” olimpia karikát formáltak a diákok. Ehhez színes kartonpapírt vittünk ki a helyszínre, (az öt karika színei), amit a tanulók a fejük fölé emeltek és drónfelvétellel készítettünk képeket.”
(Jakab Ágnes DÖK tanár)

Egyéb híreink

2023-2024.

ÖKO nap

Iskolánk 2024. június 18-án, kedden ÖKO napot szervezett a felső évfolyamok diákjai számára. A program célja a fenntarthatóság fontosságának bemutatása volt, különös tekintettel a növények

2023-2024.

Alsós Zöld Piknik

A mai napon iskolánk alsó tagozata Zöld Pikniken vett részt a Margitszigeten, ami rendhagyó, jàtékos lezárása volt a zöld programoknak. Az alsó tagozat a zöld

2023-2024.

Sportnap

„2024. június 19-én a felsős évfolyamok diákjai számára sportnapot szerveztünk, ahol különböző helyszíneken és sportprogramokon vehettek részt. Az 5. évfolyamra járó diákok a Margitszigetre látogattak

Sütik

A weboldalon a felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket (Cookie-kat) használunk.