Gimnáziumi felvételi – szóbeli beosztás – 2024

A Magyar Musical Napja

„ A zene a nagy egyesítő. Elképesztő erő. Olyasmi, ami még az olyanokban is közös lehet, akik mindenben, de mindenben különböznek.”
1961. január 12-én mutatta be a Petőfi Színház az első magyar musicalt, Hubay Miklós, Vas István és Ránki György alkotását, az Egy szerelem három éjszakája című előadást. A Bajor Gizi Színészmúzeum kezdeményezésére 2012 óta január 12-én ünneplik a magyar musical napját.
Iskolánk új hagyományokat indítva, rendhagyó módon tisztelgett a bolondos, könnyed energiákkal teli műfaj előtt.
Vendégünk Mészáros Árpád Zsolt, az Operettszínház színművésze és énekese volt, akinek innen is nagyon köszönjük a fergeteges fellépést!
A színpadot felszántották az ikonikus darabok, például a Rómeó és Júlia slágerei. A közös tánc, a zene, az ének hihetetlen atmoszférát teremtett mindenki számára. A” Lehetsz király”, illetve az “Ai Se Eu Te Pego” című dalok során. Még egy röpke, egyszemélyes, komikus színpadi játékkal is megfűszerezte MÁZS a koncertélményt.
Hallhattunk líraibb dallamokat is, például a “Szívből szeretni” és a “Katedrális” is felcsendült. Kiemelt szerepet kapott a hatvanas évek kasszasiker musicalje, a Hair, mellyel Treat Williams-re emlékeztünk az “I Got Life című dallal, tudván, hogy mindig lesznek dolgok, amiknek örülhetünk, legfőképp, hogy szabadon élhetünk! A művész Lionel Richie “Hello” című, jól ismert számával búcsúzott gimnazista
diákjainktól. Röviden szó esett az önismeretről, színészi pályájának kezdetéről, betegségéről és a mindezeken való felemelkedésről is, amely tele reményekkel, álmokkal, humorral és lazasággal bízatott minket. Ha a beszélgetésből csak egy gondolatot kéne kiemelném, az így szólna:
„Az élet olyan, mint egy lufi. Tele érzelmekkel, megélésekkel, tapasztalásokkal, szerelemmel, bánattal, örömmel. De mindig mi dönthetjük el, hogy mikor engedjük el, vagy tartjuk szorosan tovább a léggömb száját. Csak élvezzük az életet, más nem számít.”
Mégegyszer nagyon köszönjük mindenkinek, aki lehetővé tette számunkra ezt az élményt! Külön köszönet Málinger Tünde tanárnőnek a szervezésért és a zene szeretetének teljes szívvel teli átadásáért!
Demeter Bernadett 10/A

Egyéb híreink

sport
2023-2024.

Februári sporteredmények

Sportoló tanulóink február hónapban is sok hazai és nemzetközi versenyen indultak, szerepeltek eredményesen. Az erről szóló összefoglaló ide kattintva érhető el.

Diákok elismerése

Budapesti Diáksport Szövetség Díjátadója

Kovács-Leszkay Zoét, iskolánk 6.c osztályos tanulóját a Mezei Futás-Atlétika Diákolimpián elért teljesítményéért a Budapesti Diáksport Szövetség jutalmazta.   Gratulálunk!

Sütik

A weboldalon a felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket (Cookie-kat) használunk.