Karácsonyi kirakat díszítés

Az idei évben is karácsonyi kirakatot készített iskolánk a Margit-negyedben. A beszámolót, a fotókat készítette és küldte: Vámosiné Vitáris Márta, tanító.
A Csik Ferenc Általános Iskolából és Gimnáziumból a kirakatrendezői – dekorációs csapatot Somody Beáta, Vámosiné Vitáris Márta vezette, segítőik Hudák Róbert és Illés Ádám voltak.
Margit krt. 15-17. szám alatti Dugattyús-ház legnagyobb középső kirakatába látható dekoráció központi elemét a Brummogó Bábszakkör nagy botbábjai alkotják.
E „lebegő betlehem” saját készítésű, kézzel varrt egyedi bábjai díjat nyertek A Magyar Kézművességért Alapítvány tavalyi Betlehemi pályázatán is, persze sok karácsonyi bábelőadás aktív szereplői voltak, de most egy hónapra a kirakatba költöztek!
A kirakat hátterét és alsó – felső részét újrahasznosított maradék kék anyagok- függönyök felhasználásával alakítottuk ki. S a nagy kék égre és „nagy kékségbe” arannyal festett, színezett papírtapéta csillagok rögzített és lebegő változatai kerültek, így fokozva a térbeliséget és a lebegést.
A csillagokat szorgos gyermek kezek vágták-festették, de a kirakat baloldalán látható adventi gyertyák újrahasznosított papírhengereit is iskolánk tanulói készítették.
Köszönjük, hogy 5 izzósorral és kislámpákkal is megvilágíthattuk betlehemünket, így az esti órákban élvezhető igazán az Adventi hangulat, a csillagfényes égbolt fényben ragyogó csodája!
Köszönjük a II. kerületi Önkormányzat támogatásátés hogy részt vehettünk ebben a kreatív projektben!

Egyéb híreink

2025/26-os tanév

Látogatás a Magyar Állami Operaházban

A 11.C osztály egy rendhagyó kulturális programon vett részt a Magyar Állami Operaházban. Az összefoglalót Málinger Tünde osztályfőnök készítette: Wolfgang Amadeus Mozart: „A színigazgató” című

2025/26-os tanév

Siker az Országos Atlétikai Diákolimpián

Emmanuel Sophia, iskolánk 10.B osztályos atletizáló tanulója az Országos Atlétikai Diákolimpián, V.korcsoport egyéniben 200 méteren 1. helyezett lett, 23.88 idővel, ezzel U18-as Nemzeti Magyar rekordot

2025/26-os tanév

RG Gála

Az RG Gáláról az összefoglalót a sportkör szervezője, Váraljainé Gálffy Andrea készítette: Iskolánkban, az idei tanévtől indult a Ritmikus Gimnasztika sportkör. Célja, hogy minden kisdiák,

Sütik

A weboldalon a felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket (Cookie-kat) használunk.