Search
Close this search box.

Október 23. A szabadság összeköt

„Lényeges dolgokat emberek között soha nem a szavak, mindig csak a magatartás és a cselekedetek intéznek el.”
Ez a gondolat szolgált mottóul iskolánk október 20-án megrendezésre került, az 1956-o s forradalom és szabadságharc emlékét őrző műsorának.
A magyar történelem egyik legmeghatározóbb eseménye volt, melynek hátterét, körülményeit kronológiai sorrendben, a II. világháború végétől kezdve egészen a forradalom leveréséig bemutatva repítettek vissza minket a zsarnokság utcáira a 9.A oszály tanulói.
Ha megállunk egy kicsit, talán mi is észrevehetjük a tekintetekben rejlő lángot, az ágyúszó, por, s vad szörnyűség képeit, amik mind a mai napig jelzik, ami történt, nem csupán emlék. Ifjú diákok, idősek, harcosok, férfiak, nők, gyerekek voltak ők. De legfőképp emberek,
akiknek szíve, lelke, lénye áll a tankönyvek sorai mögött. A keserű, fájdalmas, maga módján mégis hősies, dicső történetet zenés, táncos, verses és prózai előadás formájában vitték színpadra, amely igazán éreztette a szabadságért való közös küzdelem összetettségét.
A műsor összeállításában, felkészülésben Vida Bernadett, Ludányi Szilvia, illetve Málinger Tünde tanárnők voltak tehetséges diákjaink segítségére.
Köszönjük szépen mindenkinek, aki hozzájárult a méltó, színvonalas, megható darab létrejöttéhez!

(Demeter Bernadett, 10.A)

Egyéb híreink

2023-2024.

Iskolánkban járt a Bőrönd Múzeum

Iskolánk 7.a, 8.a, 8.b, 8.c és 9.A osztályánál járt a Bőrönd Múzeum Program, aminek keretében a pénzügyi alapismeretekkel ismerkedhettek meg a diákok. Köszönjük a lehetőséget!

2023-2024.

Break tánc edzések a Honvédban

Budapesti Honvéd Sportegyesület újonnan alakult szakágának keretében lehetőséget biztosít az érdeklődő fiataloknak a break tánc megismerésére és elsajátítására.   Edzéseik májusban indulnak, szeretettel várják a

2023-2024.

Magyar Sport Napja

2024. május 6-án, Magyar Sport Napján a Szabadság téri MAC emlékműnél szavalt iskolánk 4.b osztályos tanulója, Bodrogi Vince. Az ünnepségen részt vette Dr. Deutsch Tamás,

Sütik

A weboldalon a felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket (Cookie-kat) használunk.