Október 23. A szabadság összeköt

„Lényeges dolgokat emberek között soha nem a szavak, mindig csak a magatartás és a cselekedetek intéznek el.”
Ez a gondolat szolgált mottóul iskolánk október 20-án megrendezésre került, az 1956-o s forradalom és szabadságharc emlékét őrző műsorának.
A magyar történelem egyik legmeghatározóbb eseménye volt, melynek hátterét, körülményeit kronológiai sorrendben, a II. világháború végétől kezdve egészen a forradalom leveréséig bemutatva repítettek vissza minket a zsarnokság utcáira a 9.A oszály tanulói.
Ha megállunk egy kicsit, talán mi is észrevehetjük a tekintetekben rejlő lángot, az ágyúszó, por, s vad szörnyűség képeit, amik mind a mai napig jelzik, ami történt, nem csupán emlék. Ifjú diákok, idősek, harcosok, férfiak, nők, gyerekek voltak ők. De legfőképp emberek,
akiknek szíve, lelke, lénye áll a tankönyvek sorai mögött. A keserű, fájdalmas, maga módján mégis hősies, dicső történetet zenés, táncos, verses és prózai előadás formájában vitték színpadra, amely igazán éreztette a szabadságért való közös küzdelem összetettségét.
A műsor összeállításában, felkészülésben Vida Bernadett, Ludányi Szilvia, illetve Málinger Tünde tanárnők voltak tehetséges diákjaink segítségére.
Köszönjük szépen mindenkinek, aki hozzájárult a méltó, színvonalas, megható darab létrejöttéhez!

(Demeter Bernadett, 10.A)

Egyéb híreink

2023-2024.

Országos sikert ért el a Brummogó Bábszakkör

Iskolánk Brummogó Bábszakköre ismét országos sikert ért el! Gratulálunk a diákoknak és a szakkör vezetőjének, Vámosiné Vitáris Mártának, aki az alábbi összefoglalót készítette: „Az idei

2023-2024.

Mikulásnapi forgatag

„December 6-án Mikulásnapi forgatagot tartottunk az advent jegyében az iskola aulájában. 18 osztály készített asztalokat, melyre karácsonyi portékáikat tették ki. Lehetett süteményeket vásárolni, kézzel készített

Sütik

A weboldalon a felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket (Cookie-kat) használunk.