Gimnáziumi felvételi – szóbeli beosztás – 2024

Erasmus+ Svédország

2

Csik Ferenc Általános Iskola és Gimnázium

Erasmus+ Kids’ Universal Exhibition pályázat

  1. mobilitás – Gävle, Svédország, 2022

 

Az Eramus+ Kid’s Universal Exhibition pályázatának keretében a negyedik személyes találkozóra 2022. április 3 – 9 között került sor Svédországban. Iskolánkat a 11.A osztályból 4 tanuló (Bagota Lilla, Mussinger Maja, Révész Réka és Szokol Fanni) és két tanár (Hőnig Anikó és Somody Beáta) képviselte.

A hat ország – Franciaország, Olaszország, Spanyolország, Svédország, Szlovákia és Magyarország – viszonylag hamar, három hét után újra találkozhatott személyesen. A márciusi személyes találkozó után teljes lelkesedéssel vetettük bele magunkat a munkába és alig vártuk, hogy újra együtt lehessen a nagy csapat.

Vasárnap reggel indultunk, így a tanulóknak külön programot szerveztük Stockholmban mielőtt tovább indultunk volna a pályázat helyszínére. A magyar csapat együtt fedezte fel a fővárost, megismerve építészetét és kulturális életét múzeumlátogatás keretében is. A városban együtt eltöltött idő csapatunk tagjait még közelebb hozta egymáshoz.

A nagy Erasmus+ csapat hétfőn találkozott az iskolában. A kinti iskola szellemisége mindannyiunkat magával ragadott. Fantasztikus volt látni és megtapasztalni, hogy milyen is ott a diákok iskolai élete.

Az iskolában többször is voltak programjaink, így az ebédet minden nap ott fogyasztottuk el. Svédasztalos, egészséges ételek fogadtak minket minden nap. A várost is megismerhettük az első nap, illetve már attól a naptól kezdve mi koordinátorok közös esti programokat is szerveztük a gyerekeknek.

A második nap hóra ébredtünk, sokunk nagy örömére. Aznap pedig egy kicsit beletekinthettünk a svéd természetbe, állatvilágba is. 140 km-t északabbra utazva ellátogattunk egy vadasparkba, ahol rénszarvasokat, jávorszarvasokat láttunk a hóban kirándulva.

Szerdán Gävle város polgármestere fogadta a csoportokat, és mutatta be a város környezetvédelem érdekében tett munkáját. Délután pedig az iskolában kezdődött el a kreatív munka. A diákok akkor tervezték meg a kiállításuk pavilonját. A mi diákjaink igazán kreatív ötletekkel álltak elő és elkezdték készíteni a dekorációt. Fából Rubik kockát, fonalból puli kutyát, kartonból Dobos tortát és különböző festményeket készítettek.

Csütörtökön előadásokon vettünk részt, melynek keretében ámultunk a svédek környezet érdekében a mindennapokban tett munkáiban. Hihetetlen, hogy mi mennyire csak az elején járunk ebben, ők meg európai viszonylatban is élen. Ezen a délutánon újabb csapatépítő programon vettünk részt, közös svéd édességek sütésében. Ez egy fantasztikus program volt, a gyerekek még jobban megismerhessék egymást.

Péntekre megint hatalmas hó esett, ami átírta a tervezett programot. Helyette az udvaron kipróbálhattunk a sífutást, majd délután hip-hop táncot tanultunk.

Az esti közösen szervezett spontánabb programot szintén nagyon jól sikerültek. A közös vacsorák, disco, bowling mind hatalmas élményt jelentett a diákoknak és a tanároknak egyaránt.

A hét során rádióinterjú és újságcikk is készült a projektünkről, melyben Mussinger Maja is aktív szereplő volt.

Jövő héttől a gyerekek világkiállítására készülünk majd, és várjuk, hogy június elején újra együtt legyen a csapat.

3
3
1
1

Egyéb híreink

2023-2024.

Siker a Budapesti Úszó Diákolimpián

Iskolánk tanulói az alábbi eredményeket érték el a Budapesti Úszó Diákolimpián:   Kókai Hajnalka (11.A), Szathmári Rebeka (9.A), Végvári Bori (10.A), Andrejka Zita (11.A) 4×50

Sütik

A weboldalon a felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket (Cookie-kat) használunk.