Csik Ferenc, olimpiai bajnok halálának évfordulóján rendezi meg iskolánk a Csik-napokat. Az első napon, hagyományosan neves előadók érkeznek, a média- és a sportélet képviselői. A második napon azon tanulóink kapnak oklevelet, díjat, akik sportban és tanulmányokban is kimagasló eredményt érnek el.
Az évfolyamokat 3 csoportba osztottuk, a legkisebbek, az 1., 2., és a 3. évfolyam az Európa Ligetbe mentek. A gyerekek egy nagyon izgalmas akadálypálya teljesítése után, célbadobtak, kvízjátékon vettek rész, sportos keresztrejtvényt oldottak meg, mondókákra tornáztak, fociztak, ugróköteleztek. Szerencsére az időjárás kegyes volt hozzájuk, egész délelőtt szabad levegőn a Vár „árnyékában”, mozoghattak.
A 4., 5., 6., és a 7. évfolyam 7.30-kor érkeztetek az iskolába, az első előadásukat az aulában hallgatták meg. Fodor Rajmund és Dónusz Éva meséltek a sportsikereikről, amivel motiválták a gyerekeket. Vendégeink beszéltek arról, hogyan tudnak a diákok egyszerre megfelelni az iskolában és a sportban.
A következő előadások 9.00-kor kezdődtek ennek a korcsoportnak.
Az 5.c és a 6.c Bányai Zsombor párbajtőröző előadását hallgatták meg. A 4.a, 4.b Ifj, Schirilla Györgyöt, a 7.a Kiss Henriett mentáltrénert, az 5.a, b Beck Mónika szívnagykövetet, a 6.b Juhász Tamás paralimpikont, a 7.b osztály Berente Judit atlétanő – az év fogyatékos sportolója – előadását hallhatta. Tiborcz Dániel gyorskorcsolyázóval a 7.c osztály találkozhatott, Deregán Gábor Fair Play Bizottsági taggal pedig a 6.a osztály ismerkedhetett meg.
Ezt követően a 7. évfolyam sárkányhajózni ment a Honvéd Sporttelepére, a 4., 5., 6 évfolyamok a Margitszigetre mentek, ahol egy térképpel kellett különböző helyszíneket megkeresniük, kérdésekre válaszolniuk. Végül közösen játszottak, sportoltak a szigeten.
A 8. évfolyam és a gimnáziumi osztályok tanulói számos előadást hallgathattak meg, több helyszínen az iskolában: az aulában, a nagy tornateremben, és a tantermekben. Óránként 45 perces idősávokat alakítottunk ki, és kerestünk meg sportban, médiában jártas szakembereteket.
Elfogadta meghívásunkat, melyet ezúton is köszönünk: Gundel Takács Gábor, Knézi Jenő, Lipcsei Betta, Märcz Tamás, Varga Zsolt, Sárfalvi Péter, Fábián László, Dr. Török Ferenc, Balogh Gábor, Dr. Bartha Csaba, Kolovratnik Krisztián, aki a médiában, a filmgyártásban jeleskedik. Illetve vendégünk volt Keresztes Ildikó, Süvegy Claudia, Topolánszky Yván Tamás, Agócs Márton, Hutlassa Tamás, Szabó László, Pachmann Péter és Ligeti László, Richter Katalin, Novák Zalán, Szörényi Levente, Makrai Pál, Dr. Lóczi Zsolt, Pásztori Ádám és nem utolsó sorban Asiama Evelyn, és a magyar honvédségtől Bakó Dávid.
Továbbtanulás szempontjából a gimnazisták hasznos tájékoztatót, információkat kaphattak a TV2 Akadémiától és az Edutus Főiskolától.
A napot sportprogramok zárták, volt röplabda- és focibajnokság, teqball és asztalitenisz bajnokság.
Hagyomány, hogy a programok végeztével, Polgár Anikó Intézményvezető Asszony, Hajnissné Anda Éva, Tankerületi Igazgató Asszony, a meghívott vendégek és az osztályokat képviselő diákok jelenlétében megkoszorúzza Csik Ferenc emléktábláját.

277367358 840324650205581 5207151325233255398 n

277464519 840324590205587 4607791184320619942 n

Egyéb híreink

2023-2024.

Humán csapatverseny a felső tagozaton

December 11-én hétfőn a 7. órában csapatversenyt szervezünk felső tagozatosoknak. A különböző humán tárgyakhoz kapcsolódó játékos vetélkedő témája a 150 éves Budapest. Várunk minden felsős

2023-2024.

Alsós vers-és prózamondó verseny

November 15-én iskolánk házi vers- és prózamondó versenyt szervezett alsó tagozatos diákjaink számára, melynek a Németh László Könyvtár adott helyszínt. Brichta Barnabás, 1.b osztályos tanulónk

Sütik

A weboldalon a felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket (Cookie-kat) használunk.