„Nagy Imre és kora” országos történelmi csapatverseny

Az idei évben is megrendezésre került a „Nagy Imre és kora” országos történelmi csapatverseny, melyen iskolánkból Beer Barnabás, Létay Csongor, Molnár Olivér 12.A osztályos tanulók indultak. Felkészítő tanáruk: Forgács Gábor volt.

A versenyzők az első fordulóban esszét küldtek be, melynek témája „Megtorlás – Nagy Imre és mártírtársainak sorsa a forradalom leverése után” volt. November 27-én, szombaton pedig a Nagy Imre emlékházban írásos teszt-kérdésekre válaszoltak, majd szóban elemezték a zsűri kérdéseire a korszakot, a forradalmat és Nagy Imre munkásságát, életét. A történészekből álló zsűri pontozással értékelt és döntött a legjobbakról.
A fiúk 5. helyezést értek el.
Gratulálunk!

Egyéb híreink

sport
2022/23-es tanév

Augusztus havi sporteredmények

Sportoló tanulóink augusztus hónapban is sok hazai és nemzetközi versenyen indultak, szerepeltek eredményesen. Az erről szóló összefoglaló ide kattintva érhető el.

370210810 1216654719239237 3813373626623656258 n
2022/23-es tanév

Irány a csillagos ég! – pályázat

Technikatanárok Országos Egyesülete és a Balatonfűzfői VÁCISZ Egyesület által meghirdetett Irány a csillagos ég Országos pályázat döntőjébe került pályamunkák eredményhirdetésére Balatonfűzfőn került sor szombaton. A

2023-2024.

Sportprogram az alsó tagozaton

2023. szeptember 12-én hagyományainkhoz híven az Európa Ligetben ismét megtartottuk szokásos őszi sportprogramunkat. Napközis szervezésben a testnevelő tanárokkal együttműködve különböző ügyességi játékos feladatokat oldottak meg

Sütik

A weboldalon a felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket (Cookie-kat) használunk.