Search
Close this search box.

„Nagy Imre és kora” országos történelmi csapatverseny

Az idei évben is megrendezésre került a „Nagy Imre és kora” országos történelmi csapatverseny, melyen iskolánkból Beer Barnabás, Létay Csongor, Molnár Olivér 12.A osztályos tanulók indultak. Felkészítő tanáruk: Forgács Gábor volt.

A versenyzők az első fordulóban esszét küldtek be, melynek témája „Megtorlás – Nagy Imre és mártírtársainak sorsa a forradalom leverése után” volt. November 27-én, szombaton pedig a Nagy Imre emlékházban írásos teszt-kérdésekre válaszoltak, majd szóban elemezték a zsűri kérdéseire a korszakot, a forradalmat és Nagy Imre munkásságát, életét. A történészekből álló zsűri pontozással értékelt és döntött a legjobbakról.
A fiúk 5. helyezést értek el.
Gratulálunk!

Egyéb híreink

2023-2024.

Látogatás a MOA Székházban

2024. június 17-én, iskolánk 11.B, 10.B és 9.B osztàlya, a MOA székhàzàban vett részt egy nagyon érdekes előadáson a Párizsban rendezendő olimpiával kapcsolatban. Köszönjük a

2023-2024.

Siker a II. kerületi Diáksport rendezvényeken

A 2023/24-es tanévben a kerületi diáksport versenyrendszerben a II. Kerületi Sport és Szabadidősport Nonprofit Kft.15 eseményt rendezett, 12 féle sportágban, hozzávetőleg 50 versenynapon, 25 iskola,

2023-2024.

Sportnap

„2024. június 19-én a felsős évfolyamok diákjai számára sportnapot szerveztünk, ahol különböző helyszíneken és sportprogramokon vehettek részt. Az 5. évfolyamra járó diákok a Margitszigetre látogattak

Sütik

A weboldalon a felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket (Cookie-kat) használunk.