“Nagy Imre és kora” országos történelmi csapatverseny

Az idei évben is megrendezésre került a “Nagy Imre és kora” országos történelmi csapatverseny, melyen iskolánkból Beer Barnabás, Létay Csongor, Molnár Olivér 12.A osztályos tanulók indultak. Felkészítő tanáruk: Forgács Gábor volt.

A versenyzők az első fordulóban esszét küldtek be, melynek témája “Megtorlás – Nagy Imre és mártírtársainak sorsa a forradalom leverése után” volt. November 27-én, szombaton pedig a Nagy Imre emlékházban írásos teszt-kérdésekre válaszoltak, majd szóban elemezték a zsűri kérdéseire a korszakot, a forradalmat és Nagy Imre munkásságát, életét. A történészekből álló zsűri pontozással értékelt és döntött a legjobbakról.
A fiúk 5. helyezést értek el.
Gratulálunk!

Egyéb híreink

2021/2022-es tanév

Játékos német vetélkedő

Játékos német vetélkedő volt iskolánkban április 11-én délután. Az 5. és 6. osztályosoknak szóló verseny során 11 izgalmas feladványt kellett megoldaniuk az állatnevek mögé bújtatott

Tanárok elismerése

Elismerés a Tankerület Kiváló Pedagógusának

Iskolánk intézményvezető-helyettese, Hőnig Anikó nagy elismerésben részesült, megkapta a Közép-Budai Tankerület Kiváló Pedagógusa díjat. Gratulálunk ehhez a kimagasló szakmai teljesítményhez!

Sütik

A weboldalon a felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket (Cookie-kat) használunk.