Állatok Világnapja az alsó tagozaton

„A „zöld gondolkodású” alsós tanulóink és tanítóink egy nagyszabású projekt munkával készültek az ÁLLATOK VILÁGNAPJÁRA.
Vámosiné Vitáris Márta szervezésében az idén iskolai „házi” élő állatos ÁLLATBEMUTATÓKKAL, komoly „saját „ állataikról készült ppt –s előadásokkal készültek a lelkes 3.-4. osztályos tanulók.
E programmal csatlakozott iskolánk az országos projekthez – az ÁLLATVÉDELMI TÉMAHÉTHEZ. Már szept. 30- okt. 4-e között elindult a reklámkampány = az osztályok saját maguk által megalkotott plakátokkal, és az állatbemutatókra szóló belépőjegyek megrajzolásával készültek a nagy napra.
OKTÓBER 4-én az első három tanítási órában „forgószínpados” beosztásban történtek a 3.-4. osztályos állatbemutatók. A trópusi achát csigák, törpe nyuszik, kaméleon, szárazföldi és vízi teknősök mellett az akváriumi halak életéről – jellemzőiről és a FELELŐS ÁLLATTARTÁSRÓL hallgathattak sok érdekességet, melyet nagyon nagy figyelemmel és aktívan hallgattak a kicsi – 1-2. osztályos – vendégek.
Az ÁLLATVÉDELMI TÉMAHÉT programjának lezárásaként a ZÖLDBE öltözött alsósok nagy szívet formázva, közepén az állatvédelmi logóval – ezzel vettek rész a TITKOS KÜLDETÉSBEN
Köszönet Kalla Viktória , Urbán Katalin és Csizmadia Attila tanítóknak az előadások- állatbemutatók színvonalas létrehozásáért és a kísérőként résztvevő Kollégák támogató, együttműködő segítségéért.
Programot Herczgné Leitner Krisztina – főigazgató-helyettes is megtekint ette.”
Vámosiné Vitáris Márta,
tanító – Alsós ÖKO alkotókör vezető

Egyéb híreink

2025/26-os tanév

Siker a BálnaHang Rajzpályázaton

Érsek Léna, 1.b osztályos tanuló különdíjáról az összefoglalót az osztályfőnök, Urbán Katalin készítette:   Érsek Léna 1.b osztályos tanuló a BálnaHang Rajzpályázaton különdíjban részesült. A

2025/26-os tanév

Részvétel a játszótér avató ünnepségen

A játszótér avató ünnepségről az összefoglalót Császár Katalin tanító készített: Meghitt, vidám hangulatú ünnepséget tartottak a Süsü játszótéren Csukás István 90. születésnapja és Süsü, a

2025/26-os tanév

Siker a Zrínyi Ilona Matematika Versenyen

Gratulálunk Kincses Dénes, 4.b osztályos tanulónak és felkészítő tanárának, Kalla Viktóriának. Dénes lett a legeredményesebb tanulóink közül a Zrínyi Ilona Matematika Versenyen.

Sütik

A weboldalon a felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket (Cookie-kat) használunk.