Search
Close this search box.

„Állati jó bemutató” az alsó tagozaton

„Április 26-án, pénteken – a Fenntarthatósági témahét lezárásaként ”ÁLLATI JÓ BEMUTATÓ!” zajlott iskolánkban. Kis késéssel induló 2 x 1 órás ÁLLATBEMUTATÓT tekinthettek meg az alsós osztályoknak az UDVARON (8,45 – 9,45 között – az 1-2. osztályosok, 9,45 – 10,45 között – a 3-4. osztályok) Tóth Gábor Az alkalmazkodás mesterei című humoros, ismeretterjesztő, élő állatokat bemutató előadásában a városi életközösséget alkotó fajok sokszínű világába pillanthattak be az alsósok.
A műsorban a kézből nevelt szelíd vadállatokról = a legkisebbektől egér, patkány – a görényen, nyesten át – a legnagyobbakig rókáig, kutyáig élvezetes előadásban új, eddig nem hallott ismereteket szerezhetett a gyermekközönség is.
Iskolánkba „vendégeskedő” állatszereplők a BUDAPESTI VADON c. természetfilmben is szerepelnek https://www.youtube.com/watch?v=6A_9YBMQw2g
Köszönet, ezért az igazi élménypedagógiát jelentő délelőttért, mely a Medve Utcai Alapítvány anyagi támogatásával és az Intézményvezetés segítségével szervezte meg Vámosiné Vitáris Márta az alsós „ÖKO – ZÖLD Alkotókör vezető.”
(Vámosiné Vitáris Márta, tanító)

Egyéb híreink

2023-2024.

Színházban járt a 6.a osztály

„Május 24-én pénteken este a 6. a osztály érdeklődő tanulói osztályfőnökükkel, szüleikkel és testvérekkel a Budapesti Operettszínházban jártak, az István, a király rockoperát tekintették meg.”

2023-2024.

Siker az Országos Tenisz Diákolimpián

Orbán Arisztid, iskolánk 5.c osztályos teniszezője az Országos „A” kategóriás, IV. korcsoportos Tenisz Diákolimpián 1.helyezést ért el. Gratulálunk!

Sütik

A weboldalon a felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket (Cookie-kat) használunk.