Látogatás a Haszonkert Konferencián

Iskolánk több osztálya járt a Várkert Bazárban megrendezett Haszonkert Konferencián. Az alsósok topiáriákat készítettek a GYÍK Műhely programján, mely a legnépszerűbb foglalkozás volt a rendezvényen. Két gimnazista tanulónk rövid beszámolót írt az eseményről:

Csáki Lili (10.A): A mai napon a Várkert Bazárba jöttünk el a kertészeti kiállításra. Mikor ideértünk az osztályt 2 részre osztottuk. Az első csoport először festett. Nagyon érdekes feladatok voltak ugyanis volt, hogy az ügyetlenebbik kézzel, volt, hogy félig csukott szemmel kellett alkotni. Minden rajzunkat egy levélről mintáztuk. Kis szünet után körbejártuk a kiállítást és végül a Pannonhalmi Apátság gyógynövény termesztéséről és termékeikről beszélgettünk. Én személy szerint nagyon élveztem.

Dános Zsombor (10.A): A program menete és annak témájának bemutatása érdeklődést felkeltő, lenyűgöző módon volt tálalva. A programon festeni is volt lehetőség, egy kifejezetten hozzáértő szakember vezetésével, felettébb elnyerte a tetszésem, mert egy fajta módon a gyerekkorom idézte. Viszont a kedvencem az illat múzeum volt. Nagyon különleges illatú és hatású termékeket láttunk. Az utána levő kis felismerős játék kellően izgalmas és informatív volt.

278879598 857289735175739 1283313273709381093 n

Egyéb híreink

DSC 0487
Kategorizálatlan

Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületének elődása iskolánkban

December 10-én délelőtt Iskolánkat meglátogatta és előadást tartott a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületének Szövetsége képviseletében két ebtenyésztő. A gyerekek a rövid figyelemfelkeltő előadás után megtekintettek

318646570 546166460436390 8398989242019543189 n
2022/23-es tanév

AMKA-díjat kapott a Brummogó Bábszakkör

A Magyar Kézművességért Alapítvány – 29. Betlehemi Kiállításán – Pályázatán a Brummogó Bábszakkör újra sikeresen szerepelt „Az én betlehemi csillagom” című alkotással. 2022. december 16-án

foldnapja1
Kategorizálatlan

Védd a Földet! – plakátverseny

A Föld Napja és a közelgő Madarak és Fák Napja alkalmából iskolánk tanulói részére plakátversenyt hirdettünk meg. Az alsó tagozatosok környezetvédelemről és a természet szépségéről

Sütik

A weboldalon a felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket (Cookie-kat) használunk.