Erasmus + 3. mobilitás – Lanzarote

Csik Ferenc Általános Iskola és Gimnázium
Erasmus+ Kids’ Universal Exhibition pályázat
3. mobilitás – Lanzarote, 2022
Az Eramus+ Kid’s Universal Exhibition pályázatának keretében a harmadik személyes találkozóra 2022. március 6 – 12 között került sor Lanzarote szigetén, Spanyolországban. Iskolánkat a 11.A osztályból 4 tanuló (Csipes Nikolett, Farkas Kamilla, Konka Alexandra és Révész Réka) és két tanár (Hőnig Anikó és Lilienberg Zsuzsanna) képviselte.
A hat ország – Franciaország, Olaszország, Spanyolország, Svédország, Szlovákia és Magyarország – a novemberi magyarországi látogatás után újra találkozhatott személyesen. Előtte különböző digitális fórumokon (Facebook, Messenger, e-mail, Google Meet) keresztül tartottuk a kapcsolatot és készültünk a találkozóra. A tanulókkal ötleteket gyűjtöttünk, hogy milyen olyan újdonságot lehetne megvalósítani és terjeszteni a környezetünk védelme érdekében, mely mindenki számára megvalósítható. A találkozóra ennek bemutatásával készültünk.
Az első nap megismerhettük a kinti iskola világát, bejártuk az iskola épületeit és ámultunk a hatalmas udvarukon. A tanulók a nap folyamán szabadulószobában végzett játék keretében összegezték a projekt eddigi két évét. Ezalatt mi, koordinátorok az április svédországi utazást készítettük elő.
A héten betekintést nyerhettünk Lanzarote környezetvédelem érdekében tett munkájába. Találkoztunk Yaiza polgármesterével, ellátogattunk a Timafaya Nemzeti Parkjukban és több védett vulkáni területükre. Egyik nap pedig gyermekeink a sziget északi részén található egyik tengerparton segítettek a mikroműanyagok összegyűjtésében. Sajnálatos módon Európa összes felesleges hulladéka az óceáni áramlat miatt oda érkezik, így az a partszakasz teli van hulladékkal. Ennek a partszakasznak a tisztításában segítettek tanulóink is.
Az utolsó nap a programban résztvevő tanulók országonként bemutatták, hogy milyen ötleteik vannak a környezetünk védelme érdekében, amiket esetleg szélesebb körben is lehetne népszerűsíteni.
Volt, aki saját alkalmazást hozott létre, melyen keresztül különböző programokat szerveznének, hogy a környezetet hol tegyék szebbé. Volt, aki az iskolában működő fantasztikus környezetvédelmi programokat ismertette. Az előadások különösen hasznosak voltak, de sajnos rádöbbentett minket, hogy mi mennyire le vagyunk maradva a többi országtól. Viszont így sok mindent tudtunk tőlük tanulni, és remélem, hogy tovább tudjuk ezeket adni és meg is tudjuk valamelyiket valósítani itthon.
A találkozó alatt a diákok sokat voltak együtt. Használták angoltudásukat, a mi diákjaink pedig még spanyol tudásukat is kamatoztatni tudták.

276135263 834728150765231 1396132083393745898 n

Egyéb híreink

IMG 5077
Tanulmányi versenyek

Angol nyelvű versmondó verseny

Idén is megrendeztük hagyományos angol versmondó versenyünket, ahol két korcsoportban versenyeztek a tanulók. Nagy örömünkre szolgált, hogy sok ügyes előadást hallhattunk. Nehéz dolga volt a

allashirdetes 1
Álláspályázat

Álláspályázat – Intézményvezető (magasabb vezető)

A Közép-Budai Tankerületi Központ iskolája, a Csik Ferenc Általános Iskola és Gimnázium pályázatot hirdet Közalkalmazotti jogviszony (Kjt.) keretében Intézményvezető (magasabb vezető) munkakör / feladatkör betöltésére.

Sütik

A weboldalon a felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket (Cookie-kat) használunk.