Erasmus+ pályázat első találkozója Kassán – 2019

Kassa2

Erasmus+ pályázat első találkozója Kassán

 

Iskolánk 2019 nyarán az Európai Unió által finanszírozott Eramus+ program Iskolai Együttműködések pályázatot nyert. Ennek keretében az első találkozóra 2019. november 10-16 között került sor Kassán, Szlovákiában. Iskolánkat a 9.A osztályból 4 tanuló (Farkas Kamilla, Harmat Amanda, Konka Alexandra és Révész Réka) és két tanár (Hőnig Anikó és Kullmann-né Juhász Edit) képviselte.

A hat ország – Franciaország, Olaszország, Spanyolország, Svédország, Szlovákia és Magyarország – itt találkozott először személyesen.

A hét folyamán először a diákok kiselőadásából nyerhettünk betekintést egymás kultúrájába, a helyi szokásokba és az iskolák életébe. Az alpolgármester asszonynak ismertetni tudtuk projektünket, akit projektünk célkitűzése lenyűgözött és munkánkat támogatva a helyi közlekedési társaság elektromos autóbuszát biztosította ingyen számunkra, hogy a városon belüli helyszínekre eljuthassunk.

A héten betekintést nyerhettünk a kassai sportiskola életébe is. Részt vettünk a 9. évfolyam köszöntésén, a gólyabáljukon, melyen minket is vendégül láttak. Egy másik eseménye egy szomorú történelemi momentumhoz kapcsolódott. 1939. november 17-én a cseh- és morvaországi intézményeket bezárták, több diákvezetőt pedig kivégeztek és több, mint 1200 professzort és diákok koncentrációs táborba vittek. 1941-ben november 17-ét a Nemzetközi Diáknappá nyilvánították Londonba, melyre az iskola minden évben rendhagyó sportesemény keretében emlékezik. Ebbe vontak be minket is. Az ünnepélyen a város és a szlovák sportélet több kiemelkedő személye is részt vett, velünk együtt. Diákokat tüntettek ki kiemelkedő sporteredményeikért. Az ünnepély után pedig a tanulók együtt vettek részt vidám sportos feladatokban.

Egyik délután a várossal közösen is megismerkedhettünk. Helyi idegenvezetőnk, Milan Kolcun író volt, aki 2018-ban Kassa díszpolgára lett.

A projekt alaptémájához – természet és technológia kapcsolata illetve mit tud a technológia segíteni a környezet védelmében – kapcsolódóan alakultak a programok és a diákok heti feladatai is. Részt vettünk külső helyszínen, egy múzeumban tartott kémia és fizika órán. Látogatást tettünk a helyi szelektív hulladékgyűjtő telepen, ahol betekintést nyertünk az ott végzett munkával interaktív feladatok segítségével, teleplátogatással egybekötve.

A hét végén a projekt folytatásán gondolkodhattunk együtt a diákokkal. Mivel a végső cél a környezet és technológia összehangolása kapcsán egy gyermekek számára tartott világkiállítás, a gyerekek előzetesen már szeptember óta kutakodtak országuk világkiállítással kapcsolatos vonatkozásai után. Ezeket az eredményeiket előadás keretében megosztották egymással Kassán. A találkozó végére kialakult, hogyan képzelik el a gyerekek az általuk létrehozott világkiállítást. Az országok Kassán lévő diákjai lettek az első nagykövetek, akik a projektben résztvevő többi diák felé továbbítani fogják a megbeszélteket. November második felében pedig elkezdődik a munka folytatása, melyben az összes diák a saját országában az általuk elképzelt világkiállítás plakátját fogja elkészíteni.

Kassa1
Kassa1

Egyéb híreink

letoltes
Gimnázium

Ideiglenes gimnáziumi felvételi jegyzék

Tisztelt Szülők, Kedves Felvételiző Diákok!   Az alábbiakban tekinthető meg az ideiglenes gimnáziumi felvételi jegyzék:   0001 – sport tagozat   0002 – média tagozat

2
2022/23-es tanév

Alapítványi – Szülői Bál

Remek hangulatban megtartottuk Alapítványi Bálunkat. Köszönjük a szülők támogatását, reméljük, hogy mindenki remekül szórakozott, s jól érezte magát pedagógusaink táncát látva, tanítványaink sportbemutatóját megtekintve és

Sütik

A weboldalon a felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket (Cookie-kat) használunk.