Nyári sporteredményeink 2017

Kategória: Sporteredmények 2016-2017 Hőnig Anikó
Találatok: 956

IMG 5537

Diákjaink a nyár folyamán folyamatosan világversenyeken vesznek részt. A következő eredményekről sikerült eddig tudomást szereznünk. Mindannyiukra nagyon büszkék vagyunk.

eredmények

FINA 2017 vizes világbajnokság

Találatok: 553

A július 14-én kezdődő vizes világbajnokságon az alábbi jelenlegi és volt diákjainknak szoríthatunk:

Bóta Botond                      egyéni műugrás (1m), egyéni műugrás (3m)

Csabai Dóra                     vízilabda

Gyurinovics Fanni             100 m gyorsúszás

Kézdi Fanni                       szinkronúszás csapat - technikai gyakorlat, szabad gyakorlat, szabad kombináció

Kormos Villő                     páros szinkron műugrás (3m), egyéni toronyugrás (10m)

Papp Márk                        egyéni nyíltvízi úszás (5km)

20170425 164225  20170425 164201atletika

2017. április 5-én a II. kerületi labdarúgó diákolimpián V. korcsoportos fiúcsapatunk (Baranyai Dániel, Bartos Márton, Fónay Zsolt, Gerlei Gergő, Győrfi Patrik, Horváth Olivér, Járvás Zoltán, Monori Marcell) 3. helyezést ért el. Felkészítő tanáruk: Deák Ferenc.

Április 6-án IV. korcsoportos fiúcsapatunk a II. kerületi labdarúgó diákolimpián 5. helyett lett. A csapat tagjai: Bakos Dávid, Kapin György, Kiss Armand, Horváth Patrik, Sperka Benedek, Fejzulahu Adrian, Kálmán Mátyás, Lőke Zsombor, Oszlánci Manó, Homoki Kristóf, Mezei Dániel. Felkészítő tanáruk: Deák Ferenc.

Április 7-9 között megrendezett Slovák Aerobic Open nemzetközi versenyen Babik Lilian 9.Ny osztályos tanuló csapatban 4. helyen végzett.

Április 11-14 között a 38. Nemzetközi úszóversenyen a 4x200 m gyorsváltó tagjaként 2. helyen végzett Márföldi Abigél 5.c és Tankó Beatrix 6.a osztályos tanulók valamint a 4x100m vegyesváltóban 4. helyezést értek el. A 4x100m gyorsváltóban Tankó Beatrix és Turi Vivien 6.a osztályos tanulók 3. helyen végeztek. Merész Bence 7.a osztályos tanulónk 4x100m vegyesváltóban 1. helyezést ért el.

Iskolánk diákjaik közül többen is bejutottak a Mezei futás országos diákolimpia döntőjébe, melyet április 11-én rendeztek Gödöllőn. A következő helyezéseket érték el: egyéniben Hornyák Anna 9.B osztályos tanuló 2. helyezést ért el, fiúcsapatunk (Egei Patrik, Pap Tamás, Radványi Márk és Radványi Máté) 5. helyen végzett, lánycsapatunk (Jánosi Lilla, Dimanopulosz Daphne és Schneider Flóra) pedig 9. helyezést ért el.

Április 21-23 között rendezték meg Szentendrén a szinkronúszók XXIV. Magyar Kupáját, melyen Barta Niké 5.c osztályos tanuló 100 indulóból kötelező gyakorlatból ezüst érmet, páros kürrel szintén ezüst érmet, kombinációs kürrel pedig arany érmet szerzett.

Április 22-én a WRRC Akrobatikus Rock'n'Roll világkupán Krakkóban Tapasztó Hanna Mira 4.a osztályos diákunk serdülő páros kategóriában a 78 fős mezőnyben 33. helyen végzett. Ezen a napon Sportmászás diákolimpia döntöjében a II. korcsoportban 6. helyezést ért el Takács Ada a 4.a osztályból.

Április 27-én diákjaink a Budapesti Atlétika Diákolimpián a következő helyezéseket érték el:

Hornyák Anna (9.B) 1. hely 155 méteren és 2. hely 3000 méteren,

Jánosi Lilla (11.B) 1. hely 800 méteren és 2. hely 1500 méteren,

Kiss Gergő (9.Ny) 3. hely 3000 méteren és 5. helyezés 1500 méteren,

Komoróczy Laura (10.A) 3. hely 3000 méteren,

Dimanopulosz Daphne (11.B) 2. helyezés 3000 méteren,

Egei Patrik (11.A) 4. hely 3000 méteren

valamint Tóth Domonkos (9.A)  9. helyezést ért el 3000 méteren.

Gratulálunk nekik!

Márciusi sporteredményeink

Találatok: 1053

herczeghzita  mrfldiabigl1 keresztescyntia gerstenkornmira bartanik FB IMG 1489959257060  borbashedi3

fehermiklostorna mezei6a

2017. március 4-én rendezték Szentesen a Kyokushin karate Knock-Down diákolimpia országos döntőjét, melyen Herczegh Zita, 10.A osztályos tanuló 3. helyezést ért el.

2017. március 3-5. között Berlinben egy nemzetközi úszóversenyen vett részt Márföldi Abigél 5.c osztályos tanulónk, ahol 100 méteres pillangóúszásban 1. helyezést ért el, 400 méteres gyorsúszásban 3.helyen végzett, ezenkívül 100 méteres hátúszásban 4. helyen ér a célba.

A 2017. március 11-12. között Miskolcon megrendezésre kerülő 21. Víz Világnapi Nemzetközi Úszóversenyen Keresztes Cynthia 3.a osztályos tanulónk az alábbi eredményeket érte el: 200 m pillangó arany, 800 m gyors arany, 4x50 gyorsváltó ezüst és 100 m pillangó bronz.

2017. március 17-19. között Székesfehérváron rendezték az Orka Kupa szinkronúszó nemzetközi versenyt, melyen Barta Niké 5.c osztályos tanulónk kombinációs kűrben valamint páros kűrben is 1. helyen végzett. Gerstenkorn Mira 9.Ny osztályos diákunk az utánpótlás páros tagjaként  kűrben 1. helyen végzett.

Keresztes Levente, 9.B osztályos tanulónk a MAC Budapest Jégkorong Akadémia U18 csapatával Magyar Bajnoki ezüst érmet szerzett.

Borbás Hedvig 9.Ny osztályos tanuló 3. helyezést ért el a Pozsonyban rendezett karate világversenyen, így behozhatatlan előnyre tett szert a kvalifikációs sorozatban és kijutott az októberben, Tenerifén megrendezendő Világbajnokságra.

Március 24-én a XX. kerületi Hajós Alfréd Általános Iskola szervezésében megrendezett XIII. Fehér Miklós labdarúgó emléktornán iskolánk alsó tagozatos csapata 8.helyen végzett.

Március 29-én iskolánk több tanulója is indult a Mezei Futó Diákolimpia Budapesti döntőjében. A következő eredményeket érték el: VI. korcsoport lánycsapat (Dimanopulosz Daphne, Görgényi Anna, Jánosi Lilla, Komoróczy Laura) 1. helyezés, VI. korcsoport fiúcsapat (Egei Patrik, Papp Tamás, Radványi Márk, Radványi Máté) 2. helyezés, Hornyák Anna 2. helyezés, Jánosi Lilla 2. helyezés, Dimanopulosz Daphne 3. helyezés, Komoróczy Laura 5. helyezés, V. korcsoport fiúcsapat (Di Giovanni Brúnó, Járvás Zoltán, Kiss Gergely, Mitró Márton) 5. helyezés, III. korcsoport lánycsapat (Barta Niké, Kókai Hajnalka, Lőrinc Panna, Makranszki Liza) 6. helyezés.

Februári sportsikereink

Találatok: 852

B33csapat  borbashedi

2017. február 7-én Székesfehérvár adott otthont a Decathlon B33 Diákolimpia második Régiós Döntőjének. A budapesti fordulóból továbbjutott fiúcsapatunk - Kara Balázs, Sólyom Botond és Széphelyi Tamás - izzasztó, fordulatos meccseket játszva 5-8. helyen végzett. Felkészítő tanáruk: Verburgné Sebő Julianna. Gratulálunk nekik!

2017. február 17-19-én rendezték Szófiában az idei Kadet, Junior és U21-es Karate Európa-bajnokságot. Iskolánk 9.Ny osztályos tanulója, Borbás Hedvig is kvalifikálta magát első világversenyére, ahol 5-8. helyen végzett. Gratulálunk!

Decemberi sporteredmények

Találatok: 1579

kosr kosr2

A B33 kosárlabda diákolimpia budapesti fordulóján 2 fiú csapatunk is indult. (Az egyik csapat tagjai: Lakatos Péter, Schiller Levente és Vranek Máté. A másik csapat tagjai: Kara Balázs, Sólyom Botond és Széphelyi Tamás. Felkészítő tanáruk: Verburgné Sebő Julianna). Kara Balázs, Sólyom Botond és Széphelyi Tamás első helyen végeztek, így továbbjutottak az országos döntőbe. Gratulálunk!