Péntek, 07 20th

Last updateSze, 18 Júl. 2018 8am

Csik Ferenc Általános Iskola és Gimnázium

Márciusi portya

2018. március 10-én diákjaink az 1848-49-es forradalom helyszíneit felkeresve egy városismereti vetélkedőn vettek részt. Az 5-6. évfolyamosok tisztelegtek a márciusi hősök előtt, s emlékműveknél helyezték el a saját kézzel készített zászlóikat, kokárdáikat. Voltak, akik a Budai várban a Bécsi kapu tértől indulva felkeresték a Hadtörténeti Múzeumot, majd a Fehérvári kapunál fejezték be útjukat, közben felkeresve számos épületet, emlékművet, melyeket nem csupán megcsodáltak, hanem a történelmi eseményekkel való kapcsolatukat is felfedezték. A felsőbb évfolyamok pedig a pesti oldal forradalmi emlékeit keresték fel a Deák tértől indulva útjukat a Petőfi térig folytatva, érintve a Nemzeti Múzeumot és az Egyetem teret. Szerencsére az időjárás nem ismételte önmagát, így gyönyörű napos időben jó hangulatban sikerült ezt a Márciusi portyát teljesíteniük. Erről árulkodnak a fotók is.

galéria

eredmények

Iskolánkról

Iskolánk a Csik Ferenc Általános és Gimnázium a második kerület szívében várja azokat az általános iskolai tanulókat, akik német nyelvet szeretnének tanulni vagy érdeklődnek a sport iránt. Gimnáziumunk azokat a fiatalokat várja, akik érdeklődnek a sport vagy a média világa iránt. Élsportoló tanulóink számára egyéni érkezési idővel igyekszünk megkönnyíteni a tanulás és a sport összehangolását, míg médiás tanulóinkat emelt számú média és média gyakorlat órákkal várjuk.

Ön itt van: Home Programok 2017-2018 Márciusi portya